17 stycznia 2021

1) Proszę o rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas udziału w Mszach św. i nabożeństwach (bezpieczna odległość, zakrywanie ust i nosa). Przypominam o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę, którą należy spożyć bezpośrednio przy Kapłanie. Obecnie w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2

2) Przy wyjściu z kościoła na ławce jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego – znajduje się w nim dużo ciekawych artykułów, zachęcam do lektury prasy katolickiej

3) Dziękuję za piękne sprzątnięcie naszego kościoła w minionym tygodniu. Bardzo proszę o sprzątnięcie kościoła w bieżącym tygodniu. Przypomnę, że kolej na sprzątanie przypada obecnie na mieszkańców Żelisławek. Dotychczas sprzątały 4 Rodziny. Proszę o wpisanie się na listę, na poszczególne tygodnie, kiedy sprząta, która Rodzina, aby uporządkować kolejność na poszczególne tygodnie. Lista znajduje się w zakrystii.

4) Zapraszam do adoracji Jezusa w żłóbku po Mszy św., złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone są na utrzymanie Bazyli Narodzenia w Betlejem. Zapraszam do wspólnego śpiewu godzinek ku czci NMP przed Mszą Św. o godz. 9.00, zachęcam również do śpiewu kolęd w domu???? Pamiętajmy w modlitwie i czynie o naszych Seniorach z okazji przypadających Dni Babci i Dziadka 21. stycznia przypada dzień Babci, a po nim dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się za nasze kochane Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczne życzenia, postawa miłości wobec każdej osoby w podeszłym wieku.

5) Zapraszam do odwiedzenia, udostępniania i polubienia naszej NOWEJ strony internetowej www.parafiazelislawki.pl osoby, które posiadaj ciekawe zdjęcia z życia naszej Parafii i chętne aby pomóc na bieżąco prowadzić naszą str. proszę o kontakt

6) Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki naszego patrona św. Wojciecha

7) Tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda – będzie miała zupełnie inny charakter. Mimo trudności bardzo chciałbym, aby Boże błogosławieństwo obficie spłynęło na wszystkich Parafian. Dlatego pragnę zaprosić Was na Msze Święte, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości, ulic i domów. Będziemy wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo, o zdrowie, pomyślność, uwolnienie od epidemii, wzajemną miłość, zrozumienie i szacunek w naszych rodzinach. Podczas Eucharystii udzielę specjalnego błogosławieństwa, zaśpiewamy wspólnie kolędy, będzie można zabrać ze sobą przygotowaną modlitwę do odmówienia wspólnie w domu i wodę święconą do pobłogosławienia swoich mieszkań. Niech woda święcona będzie w każdym domu. Wierzymy, że wspólna modlitwa doda nam sił w tym trudnym dla wszystkich czasie.

8) Serdecznie dziękuję wszystkim za cotygodniowe ofiary składane na bieżące potrzeby naszej parafii. Za ofiary wpłacone na nasze konto w banku: 14 1160 2202 0000 0000 7822 8530 Bóg zapłać. Szczególnie dziękuję za ofiary z poprzedniej niedzieli na cele remontowo gospodarcze. Za tydzień zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji

9) Przy ołtarzu Matki Bożej umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny (w łączności z Mszą św. wieczorną).

Na koniec prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam błogosławił

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 stycznia 2021r.

9 00 – + Roman Knapczyk

11 00 – ++ Rodzice Piotr i Monika i Jadwiga, Brat Roman, Franciszek, Siostra Renata i z Rodziny Kinowskich

16 30 – + Jadwiga Ruszewska (od Prawnuków i Wnuków)

PONIEDZIAŁEK 18 stycznia 2021r.

17 00 – za Mieszkańców Ulkowa

WTOREK 19 stycznia 2021r.

17 00 – za Mieszkańców Rębielcza

ŚRODA 20 stycznia 2021r.

17 00 – za Mieszkańców Żelisławek

CZWARTEK 21 stycznia 2021r.

17 00 – za Wszystkich Parafian

PIĄTEK 22 stycznia 2021r.

17 00 – Dziadek + Józef Klocek (od Wnuków: Weronika, Szymon, Wojtek, Kamila)

SOBOTA 23 stycznia 2021r.

17 00 – ++ Sergiusz 5 r.śm., Urszula, Stanisław, Ewa

III NIEDZIELA ZWYKŁA 24 stycznia 2021r.

9 00 – + Zygmunt Szeremeta miesiąc po śm.

11 00 – o dary Ducha Św. i umocnienie wiary

16 30 – ++ Gertruda, Mieczysław i Brat Stanisław

Zmarła nasza Parafianka śp.+ Zofia Trawicka, pogrzeb we wtorek o 14.00, dobry Jezu a nasz Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF