Chrystus dostrzega wszelkie wysiłki człowieka, które ten podejmuje, by zbliżyć się do swojego Mistrza. I pragnie im błogosławić. Udział w Eucharystii jest jednym z nich, więc umocnieni tym uczestnictwem chwalmy Boga i świadczmy o Jego stałej obecności wśród nas.
1) Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości i sympatyków modlących się w naszej świątyni - Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa oraz opieki naszego Patrona św. Wojciecha.
2) Bardzo serdecznie dziękuję za skoszenie trawy i za piękne posprzątanie i przystrojenie naszego kościoła, Bóg zapłać! proszę o sprzątnięcie w bieżącym tygodniu (mieszkańcy Żelisławek) Dziękuję za piękne kwiaty do wystroju ołtarza
3) Zapraszam do wspólnego śpiewu godzinek ku czci NMP w niedziele przed Mszą Św. o godz. 9.00
4) We wtorek 13 dzień miesiąca Dzień Fatimski zapraszam na Mszę św., różaniec i suplikacje o godz. 17.00
5) W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze Św. odprawiane będą jak w niedziele, zapraszam na Mszę Św. na Wzgórzu Nadziei w Ulkowie o godz. 14.00 (po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów). W piątek nie obowiązuje post. W zamian należy odmówić modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
6) Parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony – Dożynki odbędą się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 11.00 w Żelisławkach
7) Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu w sobotę 31 sierpnia br. W Gietrzwałdzie przewidziana jest Droga Krzyżowa i Eucharystia oraz czas na modlitwę osobistą i zwiedzanie. Powrót około godz. 19:00. Koszt 60 zł od osoby. Wyżywienie we własnym zakresie. Kontakt i zapisy u Iwony Wittner (tel. 661 911 867) lub u Marcina Wittnera (tel. 601 654 404). Można przesłać sms-a, podając w nim liczbę osób, imię, nazwisko i numer telefonu.
8) Przy wyjściu z kościoła na ławce jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego – znajduje się w nim dużo ciekawych artykułów, zachęcam do lektury prasy katolickiej
9) Przy ołtarzu Matki Bożej umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny
10) Zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej, dziękuję za jej udostępnianie, zwiększa to nasze zasięgi. Polecam nowe galerie
11) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na konto w banku. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc i życzliwe wsparcie. Bóg zapłać! Dziś 2 niedziela miesiąca taca remontowo gospodarcza, zakupiłem 2 tony węgla (dziękuję za pomoc w rozładunku)
12) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela i świętych Patronów. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzę udanych wyjazdów urlopowych i jednocześnie przypominam, że wakacje i czas urlopowy nie zwalniają nas z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św.
Umocnieni słowem Bożym i posileni Komunią Świętą idźmy w codzienność i przykładem życia dajmy świadectwo o miłości Bożej. Niech nie gaśnie w nas radość dzieci Bożych i nadzieja pokładana w Jezusie.
Napełnieni wszelkim błogosławieństwem duchowym i łaską Bożą idźmy i dajmy świadectwo, że Bóg wciąż działa wśród swego ludu, a Jego królestwo jest wśród nas. Dajmy się Bogu prowadzić, a nie będziemy zawiedzeni. Doświadczyliśmy po raz kolejny cudu rozmnożenia chleba, nakarmiliśmy się Chlebem Aniołów. Teraz niech to w nas owocuje przez nasze prawdziwe chrześcijańskie życie, przez okazywane sobie wzajemnie: miłość, dobroć życzliwość
Pozdrawiam serdecznie Parafian i witam Gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy dobrej pogody, udanego tygodnia oraz wsparcia naszego Opiekuna – św. Wojciecha. Dziękuję za wspólną modlitwę.
INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
19 NIEDZIELA ZWYKŁA 11 sierpnia 2024r.
9 00 – ++ Ewa 6 r.śm., Sergiusz, Stanisław, Urszula i Stanisław
11 00 –
16 30 – + Mariola Wawrzyniak 19 r.śm.
PONIEDZIAŁEK 12 sierpnia 2024r.
17 00 –
WTOREK 13 sierpnia 2024r.
DZIEŃ FATIMSKI
17 00–
ŚRODA 14 sierpnia 2024r.
17 00 –
CZWARTEK 15 sierpnia 2024r.
WNIEBOWZIĘCIE NMP
9 00 – ++ Dariusz Janaszek, Mikołaj Czubacki i z Rodziny
11 00 – dziękczynno błagalna z okazji imienin Marii Kotłowskiej
w Ulkowie 14 00 – + Maria Herbut 9 r.śm.
17 00 – ślub: Paula i Łukasz
PIĄTEK 16 sierpnia 2024r.
17 00 – ++ Jarosław Szczepanik, Rodzice Adam i Gertruda i Mama: Krystyna
SOBOTA 17 sierpnia 2024r.
15 30 – ślub: Danuta i Sebastian
17 00 – + Ryszard Wasielewski 23 r.śm.
20 NIEDZIELA ZWYKŁA 18 sierpnia 2024r.
9 00 – dziękczynna z okazji 1 rocznicy ślubu Alina i Wacław z prośbą o opiekę MB na dalsze lata
11 00 – + Krystian Baranowski i o Boże błogosławieństwo dla Rodziców Czesława (ona) i Zdzisław
16 30 – + Wiesław Suski miesiąc po śm.
Zapowiedzi przedślubne:
Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć: Julia Dawidowska i Mateusz Kozłowski
Zapraszam dzieci po błogosławieństwo indywidualne
Pobierz jako PDF