Pozdrawiam Parafian i witam Gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii
1) Dziękuję za udział w roratach. Od Adwentu rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Wojciecha po wszystkich parafiach naszej Archidiecezji w ramach przygotowania do Jubileuszu setnej rocznicy powstania diecezji gdańskiej, przypadającego w grudniu 2025 roku. Relikwie w naszej parafii będą w marcu
Zasiadając dziś wieczorem do wigilijnego stołu, zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością i dobrocią. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter tej wieczerzy. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku zabraknie przy stole wigilijnym. Uroczyste Świętowanie Narodzenia Naszego Pana Jezusa Chrystusa rozpoczniemy tradycyjną Pasterką. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, odprawimy Pasterkę o godz. 22.00 i o godz. 24.00.
2) Jak co roku, we wszystkich świątyniach parafialnych, rektorskich i kaplicach publicznych odbędzie się podczas Pasterki – Mszy Wigilii Bożego Narodzenia, zbiórka [taca] na Fundusz Obrony Życia w Archidiecezji Gdańskiej. Naszą pomocą obejmujemy Dom Samotnej Matki w Gdańsku - Matemblewie oraz inne dzieła dobroczynne podejmowane na rzecz życia i rodziny.
3) Natomiast w II dzień Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
4) Tradycyjna wizyta duszpasterska - kolęda w domach odbywać się będzie od środy 27 grudnia – rozpoczynam od mieszkańców Żelisławek i Ulkowa I w święta podam kolejność następnych miejscowości, ofiary z kolędy przeznaczone są na spłatę długu parafii
5) Serdecznie dziękuję mieszkańcom Rębielcza, którzy poświęcili swój czas i nie tylko na przystrojenie, przygotowanie naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia, dziękuję Teresie i Mirosławowi Zwolińskim za piękne choinki, Ekipie przygotowującej dekorację: Renata i Piotr Pestka, Jarosław Imiołek, Katarzyna i Grzegorz Sigda, Iza i Wojciech Rek, Justyna, Jacek i Weronika Sigda (szczególne podziękowanie dla Pana Sołtysa) dziękuję za wszystkie ofiary złożone do puszki na dekorację, Bóg zapłać! Niech Pan Bóg wynagrodzi
6) POŚWIĘCONE OPŁATKI WIGILIJNE (proszę również o pomoc w dotarciu z nimi do Sąsiadów, zadbajmy o chorych, samotnych…) są do nabycia w zakrystii. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz; można do niego składać bożonarodzeniowe „dary serca” - produkty żywnościowe o dłuższej przydatności do spożycia. Pragniemy podzielić się z bardziej potrzebującymi od nas. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy angażują się w pomoc charytatywną.
7) Zapraszam do wspólnego śpiewu godzinek ku czci NMP w niedziele przed Mszą Św. o godz. 9.00. i na różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00
8) Przy wyjściu z kościoła na ławce jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego (10 zł.) – znajduje się w nim dużo ciekawych artykułów, zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest Osservatore Romano
9) Przy ołtarzu Matki Bożej umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny.
10) Zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej www.parafiazelislawki.pl dziękuję za udostępnianie i polubienie, zwiększa to nasze zasięgi. Polecam nowe galerie
11) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na konto w banku. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc i życzliwe wsparcie. Bóg zapłać!
Niech dobre przeżywanie tych dni, doda nam odwagi, abyśmy idąc za Panem Jezusem, nieśli w nas samych promień Jego miłości tym, których spotykamy. Niech nam Bóg błogosławi. Pozdrawiam serdecznie Parafian i witam Gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzę dobrej pogody oraz wsparcia naszego Patrona – św. Wojciecha. Dziękuję za wspólną modlitwę Wszystkich, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny, Rocznice czy Jubileusze powierzam opiece Maryi i świętych Patronów, radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
4 NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2023r.
9 00 – dziękczynno błagalna z okazji 48 rocznicy ślubu Zbigniew i Maria i o zdrowie Synów: Szymon i Sławomir
11 00 – + Jerzy Laskowski
22 00 – + Zygmunt Szeremeta 3 r.śm.
24 00 – ++ Rodzice: Leon i Zofia Wawrzak i Józef Rek
PONIEDZIAŁEK 25 grudnia 2023r.
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
9 00 – ++ Janina Czubacka i z Rodziny
11 00 – ++ Rodzice: Anna i Franciszek Czaja, Bracia Stefan i Bronisław i Dziadkowie z obojga str.
WTOREK 26 grudnia 2023r.
ŚWIĘTO Św. SZCZEPANA PIERWSZEGO MĘCZENNIKA
9 00 – ++ Marianna Filbrandt i Zygmunt Wyrozębski (od Wnuka Przemysława z Rodziną)
11 00 – + Danuta Polakowska 3 r.śm. i z Rodziny
ŚRODA 27 grudnia 2023r.
9 00 – + Brygida Damps (3 miesiące po śm.)
CZWARTEK 28 grudnia 2023r.
9 00 –
PIĄTEK 29 grudnia 2023r.
9 00 –
SOBOTA 30 grudnia 2023r.
9 00 – + Józef Ciołek (od Syna Stanisława z Rodziną)
NIEDZIELA 31 grudnia 2023r.
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
9 00 – ++ Katarzyna 8 r.śm., Anastazja i Michał Breczko
11 00 – ++ Gabriela, Franciszek i Arkadiusz Bryzik
16 30 – + Józef Ciołek
PLAN KOLĘD 2023 / 2024
ŻELISŁAWKI
27 grudnia środa od godz. 16.00
ul. Wspólna 3, 5, 7, 8 (stare bloki, szkoła)
28 grudnia czwartek od godz. 16.00
ul. Pałacowa od sklepu do ścieżko rowerowej i ul. Leśna
29 grudnia piątek od godz. 16.00
Ulkowo I, ul. Bukowa
30 grudnia sobota od godz. 15.00
ul. Rycerska 3, 5, 7
31 grudnia niedziela od godz. 13.00
ul. Rycerska 1 (blok)
1 stycznia poniedziałek od godz. 17.00
Od państwa Więch do państwa Szuta
Pobierz jako PDF