Komunikat w sprawie uczestnictwa we Mszy św. Gdańsk-Oliwa, dn. 15.12.2023 r.
w IV Niedzielę Adwentu oraz w uroczystość Narodzenia Pańskiego
W związku z tym, że tegoroczna Wigilia przypada w IV Niedzielę Adwentu, Komisja Liturgiczna Archidiecezji Gdańskiej przypomina zasady uczestnictwa we Mszach św. w zbliżającym się czasie:
- 24 grudnia 2023 (niedziela) – niedzielny obowiązek uczestnictwa we Mszy św.;
- 25 grudnia 2023 (poniedziałek) – obowiązek uczestnictwa we Mszy św. wynikający z uroczystości nakazanej.
Wobec powyższego:
- katolik powinien być na Mszy św. w oba wymienione dni;
- uczestnictwo w Mszy Pasterskiej sprawowanej w nocy z 24 na 25 grudnia zadość czyni obowiązkowi poniedziałkowemu, ale nie niedzielnemu;
- uczestnictwo w Mszy Wigilijnej sprawowanej w godzinach popołudniowych 24 grudnia zadość czyni obowiązkowi niedzielnemu, ale nie poniedziałkowemu.
OGŁOSZENIA:
Pozdrawiam Parafian i witam Gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii
1) Zapraszam na roraty o godz. 17.00 dzieci przynoszą podpisane serduszka z napisanym dobrym uczynkiem lub postanowieniem adwentowym i lampiony, na Mszy losowana jest figurka MB, na każdy dzień przygotowane są piękne obrazki
Pamiętajmy o zwyczaju przychodzenia na Roraty z lampionami. W kościele jest umieszczony baner wskazujący na głównego bohatera tegorocznych Rorat. W Adwencie rozpoczyna się peregrynacja relikwii św. Wojciecha po wszystkich parafiach naszej Archidiecezji w ramach przygotowania do Jubileuszu setnej rocznicy powstania diecezji gdańskiej, przypadającego w grudniu 2025 roku.
2) Bardzo serdecznie dziękuję za piękne posprzątanie i przystrojenie naszego kościoła, za piękne kwiaty, Bóg zapłać! Proszę o sprzątnięcie w bieżącym tygodniu (mieszkańcy Rębielcza)
3) 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP z tej okazji można zabrać CUDOWNY MEDALIK Matki Boskiej, wyłożony na ławce przy wyjściu
4) Są do nabycia POŚWIĘCONE OPŁATKI WIGILIJNE (proszę również o pomoc w dotarciu z nimi do Sąsiadów, zadbajmy o chorych, samotnych…) świece wigilijne dzieło pomocy dzieciom po 10 i 20 zł. dochód z ich sprzedaży jest ofiarą przeznaczoną przez Caritas na kolonie, dożywianie dzieci, pomoc rodzinom wielodzietnym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci, niech taka świeca zapłonie na każdym wigilijnym stole. Piękne kalendarze z papieżem, kartki na święta, sianko na stół wigilijny, lampiony, szopki - do nabycia przy wyjściu. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz; będziemy mogli do niego składać bożonarodzeniowe „dary serca” - produkty żywnościowe o dłuższej przydatności do spożycia. Pragniemy podzielić się z bardziej potrzebującymi od nas. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy angażują się w pomoc charytatywną.
5) Dekorację świąteczną w kościele w tym roku przygotowują mieszkańcy Rębielcza
6) Zapraszam do wspólnego śpiewu godzinek ku czci NMP w niedziele przed Mszą Św. o godz. 9.00. i na różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00
7) Przy wyjściu z kościoła na ławce jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego (10 zł.) – znajduje się w nim dużo ciekawych artykułów, zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest Osservatore Romano
8) Przy ołtarzu Matki Bożej umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny.
9) Zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej www.parafiazelislawki.pl dziękuję za udostępnianie i polubienie, zwiększa to nasze zasięgi. Polecam nowe galerie
10) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na konto w banku. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc i życzliwe wsparcie. Bóg zapłać! W zeszłą niedzielę wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie GSD w Oliwie. Do puszki przy wyjściu można złożyć ofiarę na dekorację świąteczną, Bóg zapłać!
Niech dobre przeżywanie tych dni, doda nam odwagi, abyśmy idąc za Panem Jezusem, nieśli w nas samych promień Jego miłości tym, których spotykamy. Niech nam Bóg błogosławi. Pozdrawiam serdecznie Parafian i witam Gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzę dobrej pogody oraz wsparcia naszego Patrona – św. Wojciecha. Dziękuję za wspólną modlitwę Wszystkich, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny, Rocznice czy Jubileusze powierzam opiece Maryi i świętych Patronów, radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
3 NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2023r.
9 00 – ++ Ewa Hirsz i z Rodziny
11 00 – + Feliks Więch 14 r.śm. i z Rodziny
16 30 – + Babcia Iza 10 r.śm.
PONIEDZIAŁEK 18 grudnia 2023r.
17 00 – + Barbara Szefer 5 r.śm.
WTOREK 19 grudnia 2023r.
17 00 – + Dariusz Gawryszuk 26 r.śm.
ŚRODA 20 grudnia 2023r.
17 00 – + Oskar Kocaj 1 r.śm.
CZWARTEK 21 grudnia 2023r.
17 00 –
PIĄTEK 22 grudnia 2023r.
17 00 – ++ Helena i Paweł Muszyńscy i z Rodziny
SOBOTA 23 grudnia 2023r.
17 00 – dziękczynno błagalna z okazji 50 rocznicy ślubu Halina i Piotr Nowomiejscy
4 NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2023r.
9 00 – dziękczynno błagalna z okazji 48 rocznicy ślubu Zbigniew i Maria i o zdrowie Synów: Szymon i Sławomir
11 00 – + Jerzy Laskowski r.śm.
22 00 – + Zygmunt Szeremeta 3 r.śm.
24 00 – ++ Rodzice: Leon i Zofia Wawrzak i Józef Rek
Pobierz jako PDF