1) Metropolita Gdański zaprasza do udziału w uroczystej Mszy św., podczas której, w liturgicznym obrzędzie, po raz pierwszy w naszej archidiecezji zostaną posłani do posługi w parafiach *świeccy katechiści,* którzy kończyli formację w archidiecezjalnej Szkole Katechistów Zadaniem katechistów jest wspieranie duszpasterzy w ożywianiu życia religijnego w swoich parafiach poprzez prowadzenie spotkań modlitewnych, katechez dla dorosłych, przygotowania do sakramentów, itp. Eucharystia zakończy się obrzędem odprowadzenia do drzwi katedry *relikwii św. Wojciecha. *Wyruszą one tego dnia w roczną pielgrzymkę po wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Celebracja będzie miała miejsce już za tydzień - w pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia, o 10.00.
2) Bardzo serdecznie dziękuję za piękne posprzątanie i przystrojenie naszego kościoła, za piękne kwiaty, Bóg zapłać! Proszę o sprzątnięcie w bieżącym tygodniu (mieszkańcy Rębielcza ul. Główna)
3) Kartki na wypominki wyłożone są przy wyjściu z kościoła, wypominki można składać do skrzynki przy ołtarzu MB.
4) Poświęcone opłatki wigilijne, kartki na święta, świece wigilijne dzieło pomocy dzieciom po 10 i 20 zł., piękne kalendarze z papieżem, sianko, lampiony - do nabycia przy wyjściu
5) Dekorację świąteczną w kościele w tym roku przygotowują mieszkańcy Rębielcza, spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 grudnia o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Rębielczu
6) Najbliższy piątek to 1 Piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed Mszą Św., w sobotę przed południem z sakramentami św. udam się do chorych proszę o zgłaszanie chętnych. Za tydzień w niedzielę 1 niedziela miesiąca i zmiana tajemnic ŻR po Mszy Św. o godz. 9.00
7) Zapraszam do wspólnego śpiewu godzinek ku czci NMP w niedziele przed Mszą Św. o godz. 9.00. i na różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00
8) Przy wyjściu z kościoła na ławce jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego (10 zł.) – znajduje się w nim dużo ciekawych artykułów, zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest Osservatore Romano
9) Przy ołtarzu Matki Bożej umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny.
10) Zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej www.parafiazelislawki.pl dziękuję za udostępnianie i polubienie, zwiększa to nasze zasięgi. Polecam nowe galerie
11) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na konto w banku. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc i życzliwe wsparcie. Bóg zapłać!
Niech dobre przeżywanie tych dni, doda nam odwagi, abyśmy idąc za Panem Jezusem, nieśli w nas samych promień Jego miłości tym, których spotykamy. Niech nam Bóg błogosławi. Pozdrawiam serdecznie Parafian i witam Gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzę dobrej pogody oraz wsparcia naszego Patrona – św. Wojciecha. Dziękuję za wspólną modlitwę Wszystkich, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny, Rocznice czy Jubileusze powierzam opiece Maryi i świętych Patronów, radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
34 NIEDZIELE ZWYKŁA 26 listopada 2023r.
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
9 00 – + Zofia Willer 8 r.śm.
11 00 – dziękczynno błagalna z okazji 18 rocznicy ślubu Emilia i Jarosław Kreft
16 30 – + Krystyna Lejk (od Dyrekcji, Pracowników i Nauczycieli SP w Pszczółkach)
PONIEDZIAŁEK 27 listopada 2023r.
17 00 – + Barbara Szefer (z okazji urodzin)
WTOREK 28 listopada 2023r.
17 00 –
ŚRODA 29 listopada 2023r.
17 00 –
CZWARTEK 30 listopada 2023r.
17 00 – + Elżbieta Zelewska (z okazji urodzin)
PIĄTEK 1 grudnia 2023r.
17 00 –
SOBOTA 2 grudnia 2023r.
17 00 –
1 NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2023r.
9 00 – ++ Rodzice: Honorata i Władysław, Bracia: Henryk i Kazimierz, z Rodziny Zielepuchów
11 00 – dziękczynno błagalna z okazji 18 urodzin Dawida
16 30 – + Ryszard Kogut
W naszym kościele, przy bocznym ołtarzu ku czci Maryi, ustawiony jest świecznik wotywny. Zapalona świeca symbolizuje obecność Chrystusa, a jednocześnie jest wyrazem naszej gorącej modlitwy i ufności w moc Boga. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim do Boga podążają nasze intencje modlitewne przedstawione w formie prośby, podziękowania lub za bliskich zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Zapalamy świece, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze modlitwy – już wychodzimy z kościoła, a świeczka jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje
Pobierz jako PDF