1) Proszę o sprzątnięcie Kościoła w tym tygodniu Mieszkańców Ulkowa z ul. Jabłoniowej i Chmielnej. Przygotowanie dekoracji świątecznej w naszej świątyni w tym roku przypada kolej na Żelisławki
2) Poświęcone opłatki na Wigilię są w zakrystii i przy stoliku. Z Adwentem rozpoczęła się tradycyjna ogólnopolska akcja charytatywna: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są do nabycia okolicznościowe, bożonarodzeniowe świece: małe po 6 zł i duże po 16 zł. Dochód z ich sprzedaży jest ofiarą przeznaczoną przez Caritas na dożywianie dzieci, pomoc rodzinom wielodzietnym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci, a także na organizowanie zimowego i letniego wypoczynku dzieci. Niech taka świeca zapłonie na każdym wigilijnym stole.
3) Trwa Adwent - okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Spowiedź święta i trwanie w łasce uświęcającej, udział w Roratach, które są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 17.00 częsta Komunia święta, najlepiej przygotują nas do duchowego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia na Roratach dzieci otrzymują piękny obrazek (dzieci proszę o przynoszenie ze sobą serc z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz dobrymi uczynkami bądź postanowieniami; losujemy Figurkę NMP, którą zabiera się na jeden dzień do domu; na ostatnich Roratach figurka zostanie wylosowana na stałe). Przed Roratami na ławce wyłożony jest zeszyt, w którym można napisać intencje – są one odczytane w czasie Mszy Św., o godz. 17.00.
4) Jak co roku, we wszystkich świątyniach parafialnych, rektorskich i kaplicach publicznych odbędzie się podczas Pasterki – Mszy Wigilii Bożego Narodzenia, zbiórka [taca] na Fundusz Obrony Życia w Archidiecezji Gdańskiej. Naszą pomocą obejmujemy Dom Samotnej Matki w Gdańsku - Matemblewie oraz inne dzieła dobroczynne podejmowane na rzecz życia i rodziny.
5) Natomiast w II dzień Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
6) Tradycyjna wizyta duszpasterska - kolęda w domach tych wiernych, którzy o nią poproszą odbywać się będzie od poniedziałku 27 grudnia – rozpoczynam od mieszkańców Rębielcza w święta podam kolejność następnych miejscowości
7) W naszym kościele, przy bocznym ołtarzu ku czci Maryi i Miłosierdzia Bożego, ustawione są świeczniki wotywne. Zapalona świeca symbolizuje obecność Chrystusa, a jednocześnie jest wyrazem naszej gorącej modlitwy i ufności w moc Boga. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim do Boga podążają nasze intencje modlitewne przedstawione w formie prośby, podziękowania lub za bliskich zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Zapalamy świece, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze modlitwy – już wychodzimy z kościoła, a świeczka jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje
8) Zapraszam do wspólnego śpiewu godzinek ku czci NMP w niedziele przed Mszą Św. o godz. 9.00. i na różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00.
9) Zapraszam do udostępniania, odwiedzin i polubienia naszej strony internetowej zwłaszcza nowych galerii: www.parafiazelislawki.pl strona jest na bieżąco aktualizowana
10) Przy wyjściu z kościoła na ławce jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego (6 zł.) – znajduje się w nim dużo ciekawych artykułów, zachęcam do lektury prasy katolickiej.
11) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na konto w banku 14 1160 2202 0000 0000 7822 8530. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc i życzliwe wsparcie. Bóg zapłać! Dziś taca remontowo gospodarcza
12) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, powierzam opiece Maryi i świętych Patronów.
13) Przy ołtarzu Matki Bożej umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny (w łączności z Mszą św. wieczorną).
14) Pozdrawiam serdecznie Parafian i witam Gości. Życzę dobrej pogody oraz wsparcia naszego Opiekuna – św. Wojciecha. Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
4 Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021r.
9 00 – ++ Ewa Hirsz i z Rodziny
11 00 – ++ Rodzice Stanisława (ona) i Zdzisław oraz Siostra Aleksandra
16 30 – + Feliks Więch 11 r.śm.
PONIEDZIAŁEK 20 grudnia 2021r.
17 00 – ++ Maria Żuchowiecka i Alojzy Zelewski
WTOREK 21 grudnia 2021r.
17 00 – + Brat Dariusz Gawryszuk 24 r.śm.
ŚRODA 22 grudnia 2021r.
17 00 – + Mieczysław
CZWARTEK 23 grudnia 2021r.
17 00 –
PIĄTEK 24 grudnia 2021r.
16 00 –
22 00 – + Zygmunt Szeremeta 1 r.śm.
24 00 –
SOBOTA 25 grudnia 2021r.
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
9 00 – ++ Janina Czubacka i z Rodziny
11 00 – ++ Tadeusz, Kazimierz, Aniela, Mateusz Juchniewicz i z Rodziny z obojga str.
16 30 – ++ Anna, Franciszek, Stefan, Bronisław i Dziadkowie z obojga str.
Niedziela 26 grudnia 2021r.
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
9 00 – ++ Katarzyna, Michał, Anastazja Brenko
11 00 – + Mariusz Leśniak (z okazji imienin)
16 30 – + Krzysztof Talaśka
Pobierz jako PDF