Msze Święte i Nabożeństwa

Msze Święte w niedzielę: godz. 9.00, 11.00 i 16.30, a w dni powszednie: godz. 17.00

Różaniec - w październiku po Mszy Św.

Pierwszy czwartek miesiąca - godz. 17.30 - 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu, po wieczornej Mszy Świętej Litania do Krwi Chrystusa

Pierwszy piątek miesiąca - po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Pierwsza sobota miesiśca - po wieczornej Mszy Świętej - nabożeństwo pierwszo-sobotnie (Różaniec z rozważaniami przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej)

Roraty - w dni wowszednie o godz. 17.00

Proboszcz Parafii
ks. Grzegorz Kreft
Tel. 500 895 546
Email: ksgrzegorzkreft@wp.pl

 

Strona internetowa parafii: www.parafiazelislawki.pl

 

Po Mszach Św.

Adres:
Św. Wojciecha 4, Żelisławki
83-032 Żelisławki
tel. 500 895 546

e-mail: ksgrzegorzkreft@wp.pl

Numer konta:
14 1160 2202 0000 0000 7822 8530

8 czerwca 2023

BOŻE CIAŁO w ULKOWIE PARAFIA pw. św. WOJCIECHA ŻELISŁAWKI

Składam serdeczne podziękowania Wszystkim Gościom, Parafianom i Sympatykom za wspólną modlitwę, udział w procesji Bożego Ciała. Bardzo dziękuję Mieszkańcom Ulkowa za przygotowanie trasy, wykoszenie trawy, wystrój domów i mieszkań, przepiękne przygotowanie ołtarzy i kapliczki Niepokalanej, Pani Sołtys Annie S., Dzieciom, szczególnie 1 Komunii św. i rocznicowym za sypanie kwiatków Panu Jezusowi, niesienie różańca i poduszek, Harcerkom, Osobom niosącym feretrony i flagi, baldachim, chorągwie, krzyż, nagłośnienie, sztandar, Pani Zofii za śpiew i muzykę, KGW Ulkowianki za niesienie figury MB fatimskiej, Panu Wojciechowi Szafarzowi, Panu kościelnemu Józefowi, Ministrantom, Lektorom, Olivierowi K. za foto. Wszystkim za wyznanie wiary, publiczne przyznanie się do Jezusa, tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej składam z głębi serca płynące Bóg zapłać! Zapraszam do udziału w oktawie codziennie Msza Św. o godz. 17.00, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła, zapraszam dzieci do sypania kwiatków Panu Jezusowi (w niedzielę procesja po Mszy Św. o godz. 11.00). W czwartek na zakończenie oktawy – poświęcenie wianków, ostatnia procesja w piątek w Uroczystość NSPJ. Proszę o przynoszenie płatków kwiatów z naszych ogrodów do kościoła pod chór.

Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, abp Tadeusz Wojda udziela osobom przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 9 czerwca. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Pod Twoją obronę w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

xg


Zdjęcia

WIZYTACJA

DOŻYNKI PARAFIALNE

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
126 0.055087089538574