Różaniec - w październiku po Mszy Św.

Roraty - w dni wowszednie o godz. 17.00

22 maja 2022

Rocznica Pierwszej Komuni św.

22.05.2022.

Rocznica I Komunii Świętej

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują dzisiaj jej rocznicę.

Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły nam przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii świętej. Wielki entuzjazm i przeżycia towarzyszące tym chwilom. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament. Kolejne radosne przeżycie i przypomnienie, że Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii.

Rocznica to jednak nie tylko okazja do wspomnień czy ponownego spotkania z  przyjaciółmi. To okazja do zapytania siebie, jak w ciągu tego roku Jezus eucharystyczny był obecny w moim życiu. Pytanie o moje uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej, o częstotliwość korzystania ze spowiedzi i przyjmowanie Komunii św., o to czy Bóg rzeczywiście jest mocniej obecny po I Komunii świętej w moim życiu i w mojej rodzinie.
Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w sercach w rok po I Komunii świętej. Robiliśmy swoisty rachunek sumienia, by rozbudzać w sobie jeszcze większe pragnienie Boga. Wszystko po to, by z Jezusem eucharystycznym iść nie przez rok, nie przez dzieciństwo ale przez całe życie.

Odpust w Trąbkach Wielkich

Święto miodu, Dożynki gminne 2022 Park Lipopwy