27 czerwca 2021

Jubileusz 25 lat kapłaństwa

Komunikat

W najbliższy wtorek, 29 czerwca, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w Bazylice św. Piotra,  Ojciec Święty Franciszek dokona poświęcenia i wręczenia paliuszy arcybiskupom z całego świata. Wśród metropolitów, którzy otrzymają paliusz, będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Gdański.

Każdy metropolita wraz z powierzeniem nowego urzędu, otrzymuje paliusz. Jest to biały pas utkany z owczej wełny, na którym wyszytych jest sześć czarnych krzyży.  Symbolizuje owcę, którą na ramionach niesie Dobry Pasterz. Wyraża jedność, więź miłości i komunii całej lokalnej wspólnoty, której przewodzi arcybiskup,
z Ojcem Świętem i jego misją oraz jest zachętą do męstwa na wzór św. Piotra.

Następnie, zgodnie ze zwyczajem Stolicy Apostolskiej, uroczystość nałożenia paliusza odbędzie się już w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie, w niedzielę, 26 września br. Tego aktu dokona Ksiądz Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Prosimy o osobistą i wspólnotową modlitwę w intencji naszego Pasterza, Księdza Arcybiskupa Tadeusza, o wszelkie potrzebne łaski do owocnego wypełniania Jego apostolskiej posługi pośród nas.

Bp Wiesław Szlachetka, Wikariusz Generalny

Bp Zbigniew Zieliński, Wikariusz Generalny

Ulkowo 15 sierpnia 2021r.

Wzgórze Nadziei 1 sierpnia 2021r.