Msze Święte i Nabożeństwa

Msze Święte w niedzielę: godz. 9.00, 11.00 i 16.30, a w dni powszednie: godz. 17.00

Różaniec - w październiku przed Mszą Św.

Pierwszy czwartek miesiąca - godz. 17.30 - 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu, po wieczornej Mszy Świętej Litania do Krwi Chrystusa

Pierwszy piątek miesiąca - po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Pierwsza sobota miesiśca - po wieczornej Mszy Świętej - nabożeństwo pierwszo-sobotnie (Różaniec z rozważaniami przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej)

Roraty - od poniedziałku do piątku o godz. 18.00

Proboszcz Parafii
ks. Grzegorz Kreft
Tel. 500 895 546
Email: ksgrzegorzkreft@wp.pl

 

Strona internetowa parafii: www.parafiazelislawki.pl

 

Po Mszach Św.

Adres:
św. Wojciecha 4, Żelisławki
83-032 Pszczółki
tel. 500 895 546

e-mail: ksgrzegorzkreft@wp.pl

Numer konta:
14 1160 2202 0000 0000 7822 8530

3 czerwca 2021

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało 2021

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Godne uwagi jest to, że najstarsza nazwa tej uroczystości brzmiała "festum Eucharistiae" - "święto Eucharystii". Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. Jest to "sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, uczta paschalna, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały"

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Składam serdeczne podziękowania Wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę, udział w procesji Bożego Ciała. Bardzo dziękuję za przygotowanie trasy, wystrój domów i mieszkań, przygotowanie ołtarzy, Dzieciom za sypanie kwiatków, niesienie różańca i poduszek, Pani Zofii za śpiew, Panu Wojciechowi Szafarzowi, Ministrantom, Lektorom, Osobom niosącym baldachim, figurę Matki Bożej, chorągwie, krzyż, nagłośnienie, Wszystkim za wyznanie wiary, publiczne przyznanie się do Jezusa, tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się upiększenia Uroczystości składam z głębi serca płynące Bóg zapłać! Zapraszam do udziału w oktawie codziennie Msza Św., litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła, w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00, zapraszam dzieci do sypania kwiatków Panu Jezusowi. Proszę o przynoszenie płatków kwiatów z naszych ogrodów do kościoła pod chór. Życzę Wszystkim radosnego świętowania niech nam Pan Bóg błogosławi – szczęść Boże
xproboszcz


Zdjęcia

Procesja

25 Rocznica

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
125 0.079396963119507