8 maja 2021

W INTENCJI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ

DO ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

15 maja 2021

Przed nami uroczystość święceń kapłańskich, których Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański udzieli jedenastu diakonom w sobotę, 15 maja br., o godz. 10.00 w Konkatedralnej Bazylice Mariackiej w Gdańsku. To jakże ważne wydarzenie w życiu wspólnoty Kościoła ukazuje, jak szczególnym i wyjątkowym jest dar modlitwy. W jedności wiary, w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej w parafiach, prośmy o łaski Ducha Świętego dla kandydatów do święceń. Prośmy także o dobre i owocne przeżycie przez diakonów świętych dni rekolekcji.

Serdeczną modlitwą otaczamy Rodziców przyszłych prezbiterów i Parafie, z których pochodzą przyszli kapłani, wypraszając dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

Zapraszamy do duchowej łączności z naszymi diakonami, z ich rodzicami, najbliższymi i całą wspólnotą Gdańskiego Seminarium Duchownego. Uroczystość święceń kapłańskich będzie transmitowana z Bazyliki Mariackiej na stronie Gościa Gdańskiego.

/-/ Ks. Rafał Dettlaff

Kanclerz Kurii