5 stycznia 2021

nasze:)

W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Takie oznakowanie drzwi stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.  Msze Święte w Uroczystość Trzech Króli odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Tradycyjna forma oznaczenia drzwi to –  K + M + B 2021  pochodzi od inicjałów Mędrców lub formuła coraz bardziej popularna C + M + B  2021 nawiązująca do Christus Mansionem Benedicat – Chrystus błogosławi mieszkanie. Użyte znaki „+” nie są znakami dodawania, tylko symbolami Chrystusa, który jednoczy i błogosławi. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa tego dnia we Mszy świętej. Jest to również Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Z tej racji ofiary złożone na tacę będą, jak co roku, przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

kolęda

Zima wokół kościoła