Msze Święte i Nabożeństwa

Msze Święte w niedzielę: godz. 9.00, 11.00 i 16.30, a w dni powszednie: godz. 17.00

Różaniec - w październiku przed Mszą Św.

Pierwszy czwartek miesiąca - godz. 17.30 - 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu, po wieczornej Mszy Świętej Litania do Krwi Chrystusa

Pierwszy piątek miesiąca - po wieczornej Mszy Świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Pierwsza sobota miesiśca - po wieczornej Mszy Świętej - nabożeństwo pierwszo-sobotnie (Różaniec z rozważaniami przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej)

Roraty - od poniedziałku do piątku o godz. 18.00

Proboszcz Parafii
ks. Grzegorz Kreft
Tel. 500 895 546
Email: ksgrzegorzkreft@wp.pl

 

Strona internetowa parafii: www.parafiazelislawki.pl

 

Po Mszach Św.

Adres:
św. Wojciecha 4, Żelisławki
83-032 Pszczółki
tel. 500 895 546

e-mail: ksgrzegorzkreft@wp.pl

Numer konta:
14 1160 2202 0000 0000 7822 8530

5 stycznia 2021

Święto Objawienia Pańskiego

Trzech Króli 2021

1) Proszę o rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas udziału w Mszach św. i nabożeństwach (bezpieczna odległość, zakrywanie ust i nosa). Przypominam o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę, którą należy spożyć bezpośrednio przy Kapłanie. Obecnie w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2

2) Przy wyjściu z kościoła na ławce jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego cena 10 zł numer podwójny – znajduje się w nim dużo ciekawych artykułów, zachęcam do lektury prasy katolickiej

3) Bardzo proszę o sprzątnięcie naszego kościoła w bieżącym tygodniu. Przypomnę, że kolej na sprzątanie przypada obecnie na mieszkańców Żelisławek. Dotychczas sprzątały 2 Rodziny. Proszę o wpisanie się na listę, na poszczególne tygodnie, kiedy sprząta, która Rodzina, aby uporządkować kolejność na poszczególne tygodnie. Lista znajduje się w zakrystii.

4) Zapraszam do adoracji Jezusa w żłóbku po Mszy św., złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone są na utrzymanie Bazyli Narodzenia w Betlejem

5) W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Takie oznakowanie drzwi stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.  Msze Święte w Uroczystość Trzech Króli odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Tradycyjna forma oznaczenia drzwi to –  K + M + B 2021  pochodzi od inicjałów Mędrców lub formuła coraz bardziej popularna C + M + B  2021 nawiązująca do Christus Mansionem Benedicat – Chrystus błogosławi mieszkanie. Użyte znaki „+” nie są znakami dodawania, tylko symbolami Chrystusa, który jednoczy i błogosławi. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa tego dnia we Mszy świętej. Jest to również Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Z tej racji ofiary złożone na tacę będą, jak co roku, przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

6) Zapraszam do odwiedzenia, udostępniania i polubienia naszej NOWEJ strony internetowej www.parafiazelislawki.pl osoby, które posiadaj ciekawe zdjęcia z życia naszej Parafii i chętne aby pomóc na bieżąco prowadzić naszą str. proszę o kontakt

7) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składam najlepsze życzenia, zapewniając o pamięci modlitewnej.

8) Tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda – będzie miała zupełnie inny charakter. Mimo trudności bardzo chciałbym, aby Boże błogosławieństwo obficie spłynęło na wszystkich Parafian. Dlatego pragnę zaprosić Was na Msze Święte, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości, ulic i domów. Będziemy wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo, o zdrowie, pomyślność, uwolnienie od epidemii, wzajemną miłość, zrozumienie i szacunek w naszych rodzinach. Z racji na narodową kwarantannę Msze św. „kolędowe” będą odprawiane od 18 stycznia. Podczas Eucharystii udzielę specjalnego błogosławieństwa, zaśpiewamy wspólnie kolędy, a już od dzisiaj na po Mszy św. można zabrać ze sobą przygotowaną modlitwę do odmówienia wspólnie w domu i wodę święconą do pobłogosławienia swoich mieszkań. Niech woda święcona będzie obecna w każdym domu.

9) Serdecznie dziękuję wszystkim za cotygodniowe ofiary składane na bieżące potrzeby naszej parafii. Za ofiary wpłacone na nasze konto w banku: 14 1160 2202 0000 0000 7822 8530 Bóg zapłać. Za tydzień 2 niedziela miesiąca taca przeznaczona na cele remontowo gospodarcze

10) Przy ołtarzu Matki Bożej umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny (w łączności z Mszą św. wieczorną).

11) U progu tego nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, 2021 rok dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Na koniec przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono towarzyszy nam w rozpoczętym Nowym 2021 Roku.

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

II NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM 3 stycznia 2021r.

9 00 – o zdrowie dla Joachima

11 00 – ++ Marianna i Antoni Okońscy i Rodzice z obojga str.

16 30 – + Wujek Jan Adamczyk

PONIEDZIAŁEK 4 stycznia 2021r.

17 00

WTOREK 5 stycznia 2021r.

17 00

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

ŚRODA 6 stycznia 2021r.

9 00 – ++ Magdalena i Zygmunt Szurkiewicz i z Rodziny

11 00 – + Ryszard Barto

16 30 – Zygmunt Szeremeta (od Anny Raszpla)

CZWARTEK 7 stycznia 2021r.

17 00

PIĄTEK 8 stycznia 2021r.

17 00

SOBOTA 9 stycznia 2021r.

17 00 – Wynagradzająca NSPJ I NSM

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021r.

9 00 – + Roman Knapczyk (od sąsiada)

11 00

16 30 – + Zygmunt Szeremeta (od Jana Raszpla z Rodziną)

 

Zmarł nasz parafianin śp.+ Zygmunt Szeremeta – dobry Jezu a nasz Panie…


Zdjęcia

REZUREKCJA 2021

WIELKA SOBOTA 2021

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
125 0.069089889526367